Na jednu bankovú pobočku pripadá v priemere viac ako 5100 Slovákov. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri slovenské banky.

Na jednu bankovú pobočku pripadá v priemere viac ako 5100 Slovákov. Všetky okresy svojimi pobočkami pokrývajú len tri slovenské banky.
späť

Bratislava, 23. októbra 2014  – Viac ako 1000 bankových pobočiek a viac ako 5 100 obyvateľov na jednu pobočku. Taká je štatistika dostupnosti bankových pobočiek na Slovensku. Všetkých 79 okresov svojimi pobočkami pokrývajú len tri slovenské banky.

Podľa údajov Európskej centrálnej banky z tohto roku pôsobí v členských krajinách EÚ približne 200 tisíc pobočiek bánk a na jednu pobočku tak pripadá približne 2 500 obyvateľov. Na Slovensku to však s dostupnosťou bánk až také ružové nie je. Top 9 najvýznamnejších slovenských bánk má na Slovensku celkovo viac ako 1000 pobočiek a na jednu pobočku tak pripadá viac ako 5 100 obyvateľov. Najmenšia dostupnosť pobočiek je paradoxne  v najľudnatejšom Prešovskom kraji, kde na jednu pobočku pripadá viac ako 6 800 obyvateľov. Bankové pobočky sú najmä pre obyvateľov menších miest a obcí stále nedostupné a všetkých 79 okresov svojimi pobočkami pokrývajú len tri slovenské banky: Slovenská sporiteľňa, VÚB banka a Prima banka.

Za posledné tri roky síce banky na Slovensku otvorili 62 nových pobočiek, až 51 z nich však patrilo Prima banke. Tá je totiž jedinou bankou, ktorá tak výrazne rozširuje svoju pobočkovú sieť a o niekoľko dní otvorí na bratislavskom sídlisku Dlhé diely už svoju 100. pobočku.

S novými pobočkami Prima banka zvýšila dostupnosť svojich bankových produktov a služieb, vďaka čomu jej výrazne rastie počet nových a spokojných klientov a už druhý rok je najrýchlejšie rastúcou retailovou bankou.

Od začiatku expanzie predajnej siete, ktorú Prima banka odštartovala v júni 2012, svoju sieť pobočiek a bankomatov zdvojnásobila. Celkovo doteraz banka otvorila 51 nových pobočiek a do prevádzky uviedla až 124 nových bankomatov. V súčasnosti má Prima banka 99 pobočiek a 205 bankomatov.

 

Zverejnené dňa: 23. 10. 2014


späť na zoznam