Služba 3D secure

3D securePlatenie za tovary a služby na internete so službou 3D Secure vám poskytne vysokú úroveň bezpečnosti a ochrany. Pri platbe u obchodníka označeného logom Mastercard SecureCode overujeme transakciu jednorazovým kódom.

Ako služba 3D Secure funguje?

Službu 3D Secure máte automaticky aktívnu, pokiaľ ste banke poskytli vaše číslo mobilného telefónu. Pri platbe na internete u obchodníka, ktorý podporuje službu 3D Secure, budete vyzvaný na zadanie 3D Secure kódu. Ten vám bude zaslaný formou SMS správy na číslo vášho mobilného telefónu. 3D Secure kód je pri každej platbe jedinečný a má obmedzenú platnosť. Formát 3D Secure kódu zaslaného v SMS správe je v tvare "AB-12345678". Prvé dva znaky kódu sú kontrolné. Pre zadanie 3D Secure kódu vo formulári zadávate iba číselnú časť kódu (8 číslic).

Po overení správnosti 3D Secure kódu banka potvrdí obchodníkovi, že ste oprávnení platbu vykonať a vy tak môžete zaplatiť za nákup.

Zablokovali ste si službu 3D Secure?

V prípade, že sa 3-krát pomýlite pri zadávaní 3D Secure kódu, alebo prekročíte limit na manuálne vyžiadanie 3D Secure kódu, bude vaša karta pre túto službu zablokovaná. Pre odblokovanie služby 3D Secure môžete kontaktovať našu nonstop Infolinku na telefónnom čísle 0850 700 007 alebo e-mailom na adrese info@primabanka.sk.

Najčastejšie otázkyOdporúčania a upozornenia pre držiteľov platobných kariet