Služba 3D secure

Popularita platenia za tovary a služby na internete sa stala samozrejmosťou a tento spôsob nákupu je čoraz viac žiadanejší. Pri realizovaní transakcií na internete je dôležitá pozitívna skúsenosť, ktorá v internetovom prostredí zvyšuje pocit bezpečnosti a ochrany. Pocit bezpečnosti poskytujeme našim klientom aj vďaka službám 3D Secure (Mastercard ID Check).

Pri vašich nákupoch na internete môžete potvrdzovať platby prostredníctvom mobilnej aplikácie Peňaženka alebo s jednorazovým kódom z SMS spolu s ePIN.

Novy spôsob potvrdzovania platieb kartou na internete

Svoje platby na internete môžete overiť prostredníctvom mobilnej aplikácie Peňaženka. Stačí, ak budete mať aktivovanú najnovšiu verziu aplikácie Peňaženka.

Ako potvrdzovať platby kartou na internete cez mobilnú aplikáciu Peňaženka?

3D secure

Pri platbe kartou na internete môžete byť vyzvaný na autorizáciu platby priamo v mobilnej aplikácii Peňaženka:

  • ak máte v aplikácii Peňaženka zapnuté Push notifikácie, zašleme Vám Push notifikáciu
  • po kliknutí na notifikáciu budete presmerovaný do aplikácie Peňaženka
  • ak nemáte zapnuté Push notifikácie otvorte si aplikáciu Peňaženka a prihláste sa
  • po prihlásení do aplikácie sa Vám zobrazí detail platby alebo platbu nájdete v časti Platobné karty/Autorizácia platby
  • skontrolujte údaje o platbe, predovšetkým názov obchodníka, sumu a číslo karty, ak je všetko v poriadku a s platbou súhlasíte, potvrďte platbu priamo v aplikácii, v opačnom prípade platbu zamietnite
  • o úspešnosti Vašej platby budete informovaný priamo na stránke obchodníka

V prípade, ak nemáte nainštalovanú najnovšiu verziu mobilnej aplikácie Peňaženka alebo nemáte sprístupnené služby elektronického bankovníctva, budete pri potvrdzovaní platieb na internete naďalej potvrdzovať platby jednorazovým kódom zaslaným v SMS správe spolu s použitím bezpečnostného prvku ePIN.

Najčastejšie otázky

Zablokovali ste si službu 3D Secure?

V prípade, že sa pomýlite pri zadávaní jednorazového kódu alebo ePIN, bude vaša karta pre túto službu zablokovaná. Pre odblokovanie služby 3D Secure sa riaďte informáciami banky alebo kontaktujte našu nonstop Infolinku na telefónnom čísle 0850 700 007 alebo e-mailom na adrese info@primabanka.sk.

Odporúčania a upozornenia pre držiteľov platobných kariet