Na dostupnosť svojej banky sme nároční. Nie sme ochotní stráviť cestou do nej viac ako 20 minút.

späť

Bratislava, 11. júna 2014 – Naše najvýznamnejšie banky majú na celom Slovensku dokopy viac ako 1000 pobočiek. Za posledné roky bolo celosvetovým trendom pobočky bánk skôr zatvárať než otvárať. Slováci však chcú mať svoju banku poruke a nie sú ochotní do nej cestovať dlhšie ako 20 minút. Uviedlo to takmer 70 % Slovákov.

Na dostupnosť a blízkosť svojej banky sú Slováci nároční. Vyplynulo to z prieskumu Prima banky, ktorý pre ňu zrealizovala prieskumná agentúra 2muse. Podľa väčšiny z nás by cesta do najbližšej pobočky banky nemala trvať viac ako 20 minút. Uviedlo to takmer 70% Slovákov. Ideálny čas trvania cesty do banky sa však ešte skracuje aj v závislosti od toho, či tam máme namierené verejnou dopravou, autom alebo pešo. Ľudia cestujúci verejnou dopravou sú ochotní cestovať za svojou bankou  najdlhšie, opakom sú tí, ktorí tam chodia pešo. Vo všeobecnosti však len niečo cez 15 % opýtaných uviedlo, že na ceste do svojej banky je ochotných stráviť viac ako spomínaných 20 minút.


Zdroj: Prima banka Slovensko, a.s. /2muse, s.r.o.

Top 9 najvýznamnejších slovenských bánk má na Slovensku celkovo viac ako 1 000 pobočiek. Kým Bratislavský kraj pokrýva až 230 pobočiek slovenských bánk, v najľudnatejšom Prešovskom kraji majú obyvatelia k dispozícii len 120 pobočiek a v Košickom kraji, ktorý je z pohľadu počtu obyvateľov druhým najväčším, nájdeme len 130 bankových pobočiek. Zaujímavým je aj fakt, že všetkých 79 okresov svojimi pobočkami pokrývajú len tri slovenské banky. V mestách ako Stropkov, Medzilaborce či Poltár tak klienti nájdu len dve najväčšie slovenské banky a Prima banku.

Celkový počet pobočiek slovenských bánk sa za posledné roky výrazne nezmenil. Zaujímavé je, že hoci väčšina bánk svoje pobočky prevažne zatvárala, za dva roky napriek tomu pribudlo na Slovensku celkovo 60 nových bankových pobočiek. Až 48 z nich však patrilo Prima banke. Tá je totiž jedinou bankou, ktorá už tretí rok pokračuje vo výraznej expanzii a pomáha tak na Slovensku zvyšovať dostupnosť bankových služieb. Za posledné dva roky Prima banka zdvojnásobila počet svojich pobočiek a dnes nimi pokrýva už všetky slovenské okresy. Najvýraznejšie pritom banka expandovala v regiónoch Prešov, Košice a Banská Bystrica, v ktorých je z hľadiska počtu pobočiek už treťou najväčšou bankou.

Zverejnené dňa: 11. 6. 2014


späť na zoznam