Hypotéka so sadzbou 2,0 % pre každého. Najrýchlejšie rastúca banka prichádza s ešte výhodnejšími hypotékami

späť

Bratislava, 20. októbra 2014 – Prima banka, ktorá je už druhý rok najrýchlejšie rastúcou bankou na trhu hypoték, prichádza v závere roka s ešte výhodnejšími hypotékami. Od 20. októbra znižuje sadzbu na Hypotéke s 3-ročnou dobou fixácie na 2,0 % pre každého. Aj naďalej je tak jedinou bankou, ktorá na svojich hypotékach poskytuje každému jednému klientovi jednotnú úrokovú sadzbu bez akýchkoľvek dodatočných podmienok.

Prima banka aktívne vstúpila na trh hypoték a ich refinancovania začiatkom roku 2013, kedy predstavila ponuku výhodnej a jednotnej úrokovej sadzby pre každého a zároveň priniesla najjednoduchší a najrýchlejší proces refinancovania hypoték na trhu. Práve transparentnosť, výhodnosť a jednoduchosť sa takmer okamžite podpísali pod rekordný rast portfólia hypoték a Prima banka tak s medziročným 50%-ným rastom portfólia hypoték už druhý rok rastie najrýchlejšie na trhu.

V závere roka banka prichádza s mimoriadnou ponukou, vďaka ktorej sú hypotéky pre obyvateľov ešte výhodnejšie. S účinnosťou od 20. 10. 2014 Prima banka znižuje úrokovú sadzbu na Hypotéke s dobou fixácie 3 roky z pôvodných 2,5 % na aktuálnu sadzbu 2,0 % p.a. Ide o mimoriadnu ponuku, ktorá platí pre všetky Hypotéky schválené v období od 20. 10. 2014 do 31. 12. 2014. Túto úrokovú sadzbu aj naďalej ako jediná banka na trhu poskytuje skutočne každému – bez akýchkoľvek dodatočných podmienok a naviazaní na iné produkty a služby, teda bez podmienok ako výška úveru, poistenie, otvorenie účtu, výška príjmu,  či zasielanie príjmu na účet.

Banka sa pre tento krok rozhodla v období, kedy sa síce banky predbiehajú v marketingových ponukách hypoték so sadzbami pod úrovňou troch percent, no klienti si od nich v skutočnosti odnášajú hypotéky s výrazne vyššími úrokmi. Priemerná sadzba, za ktorú si Slováci brali na konci leta nové hypotéky totiž bola na úrovni 3,13 % p.a. a potvrdzuje, že hypotéky sú momentálne historicky najvýhodnejšie – ale nie pre každého.

Pozn.: Dohodnutá priemerná ročná úroková miera (DPRUM), ktorú vykazuje NBS, nie je totožná s priemernou úrokovou sadzbou. Údaje Prima banky už zohľadňujú prepočet DPRUM na priemernú úrokovú sadzbu. Informácie k DPRUM nájdete na tomto linku: http://www.nbs.sk/_img/Documents/statist/us/vypocet.pdf.

Zverejnené dňa: 20. 10. 2014


späť na zoznam