Prima banka znižuje úrokové sadzby hypoték a garantuje rovnakú sadzbu pre každého

Prima banka znižuje úrokové sadzby hypoték a garantuje rovnakú sadzbu pre každého
späť

Hypotéku si možno preniesť bez nového znaleckého posudku a bez dokladovania príjmu

 

Úrokové sadzby hypoték sú na historickom minime a do pol roka bude podľa prieskumu končiť fixácia každej piatej hypotéke. Prima banka preto oddnes ponúka každému klientovi so staršou hypotékou možnosť si ju jednoducho preniesť s úrokovou sadzbou 3,4% p.a. a platiť tak menej.

„Čoraz viac klientov hľadá spôsob ako si znížiť mesačné splátky. Úroky starších hypoték sú totiž výrazne vyššie, ako je tomu teraz. Prima banka preto v aktuálnej kampani maximálne zjednodušuje proces prenosu hypotéky a pre všetkých bez rozdielu garantuje sadzbu 3,4% ročne pri trojročnej fixácii,“  povedala Henrieta Gahérová, členka predstavenstva zodpovedná za riadenie produktov Prima banky.

 Sadzba 3,4% p.a. platí pri trojročnej fixácii pre všetkých, bez ohľadu na ostatné parametre ako napríklad výška príjmu, či pôvodný účel použitia úveru. Podmienkou je len riadne splácanie hypotéky v predošlej banke.

Jednoduchý proces prenosu hypotéky

„Pri prenose hypotéky sa klienti často obávajú byrokracie, straty času a toho, že aj tak nedostanú bankami komunikované sadzby. V Prima banke sa nám podarilo proces prenosu hypotéky zjednodušiť tak, že klientovi hneď pri prvej návšteve pobočky vytlačíme návrh zmluvy s garantovanou sadzbou 3,4%. Stačí k tomu iba pôvodná úverová a záložná zmluva, prípadne aj starý znalecký posudok. Netreba dokladovať opätovne ani príjem,“  dodala Gahérová.

Na prenesenie hypotéky do Prima banky stačia 3 jednoduché kroky: 

  1. prísť do pobočky a informovať sa o koľko sa môže znížiť pôvodná splátka,
  2. priniesť so sebou pôvodnú úverovú a záložnú zmluvu, príp. aj starý znalecký posudok,
  3. ak klient starú hypotéku dostatočne dlho riadne spláca, novú zmluvu banka pripraví na počkanie.

Ak bude klient Hypotéku splácať z Osobného účtu v Prima banke, dostane ju bez poplatku za poskytnutie.

Atraktívnu úrokovú sadzbu 3,4% p.a. pri trojročnej fixácii a financovaní do 80% z hodnoty zabezpečenia Prima banka garantuje každému klientovi aj pre nové hypotéky. Po zohľadnení štátneho príspevku pre mladých sa úroková sadzba zníži až na 0,4% p.a.

Zverejnené dňa: 15. 4. 2013


späť na zoznam