Novinky pre smartfóny od Prima banky. Aplikácia Peňaženka už aj pre Android a plná verzia webstránky pre mobilné zariadenia.

späť

Počet návštev webstránky Prima banky cez mobilné zariadenia neustále narastá. Banka preto s cieľom zvýšiť užívateľský komfort týchto návštevníkov prichádza s responzívnym dizajnom webových stránok a mobilnú aplikáciu Peňaženka sprístupňuje už aj pre používateľov operačného systému Android. 

Návštevy webstránok z mobilných zariadení sú čoraz častejšie, ľudia však používajú svoj smartfón, či tablet inak ako počítač. Zvyčajne sú na ceste v MHD, vlaku, idú pešo, čakajú v rade, kolóne, sedia v reštaurácii či doma pred televízorom. Prima banka preto prispôsobila dizajn a funkcionality svojej stránky na používanie aj pre mobilné zariadenia. Responzívny web sa dokáže prispôsobiť akémukoľvek displeju, či už si prezeráte web na počítači, v tablete  alebo v mobilnom telefóne. Web Prima banky sa zobrazí vždy plne prístupný a použiteľný. Návštevníkovi tak umožňuje rýchlo a jednoducho nájsť napríklad otváracie hodiny pobočiek, najbližší bankomat podľa jeho aktuálnej polohy, rýchlo získať hľadané informácie o produkte banky, prípadne rovno zavolať na infolinku, alebo si vypočítať, koľko ušetrí pri prenesení Hypotéky do Prima banky prostredníctvom hypokalkulačky.

"Tak ako chceme byť ku klientom stále bližšie rozrastajúcou sa pobočkovou sieťou, chceme im uľahčiť aj ich bežný život, nezaťažovať ich malými tlačítkami, textami, či dlho sa načítavajúcimi stránkami. Web Prima banky sme preto optimalizovali pre rôzne veľkosti a tvary displeja. Minimalizovali sme veľkosť stránky, použili minimum obrázkov a zachovali tak vysokú rýchlosť načítania," povedala Henrieta Gahérová, členka predstavenstva Prima banky, zodpovedná za riadenie produktov.

Čo prináša mobilná verzia návštevníkom stránky?

  • optimalizované zobrazenie pre smartfóny
  • kompletný obsah webu pre občanov s malým objemom prenášaných dát
  • vyhľadávač pobočiek a bankomatov podľa aktuálnej polohy alebo podľa ulice, či mesta
  • kalkulačky pôžičiek, hypoték aj ďalších produktov
  • možnosť priameho telefonického spojenia sa s infolinkou banky
  • informácie o produktoch a službách v užívateľsky komfortnej podobe na každom displeji
  • prepojenie na  aplikáciu Peňaženka pre Android aj iOS
  • priamy prístup pre prihlásenie do internet bankingu

Aplikácia Peňaženka už aj pre Android

Ďalšou novinkou, ktorú banka v tomto období priniesla je obľúbená mobilná aplikácia Peňaženka, ktorú môžu využívať už aj androidisti.

Aplikácia umožňuje ustrážiť si mesačný rozpočet, mať svoje financie pod kontrolou, zaznamenať si všetky výdavky, či príjmy  a podľa kategórií sledovať, na čo užívateľ najviac míňa. Vytvoriť sa dajú aj vlastné kategórie, či nastaviť pripomienky, vďaka ktorým nezabudne na žiadnu dôležitú platbu. Súčasťou aplikácie  je aj vyhľadávač pobočiek a bankomatov, ktoré zobrazí podľa aktuálnej polohy užívateľa alebo podľa zvoleného mesta. Klienti banky v nej majú navyše k dispozícii aj internet banking. 

"Novinkou aplikácie je možnosť odosielať platby jednoduchým naskenovaním čiarového kódu poštovej poukážky alebo QR kódu Pay by square. Prima banka je jedna z prvých bánk na trhu, ktorá zapracovala štandardizovaný formát kódu pre SR do svojich aplikácií", dodala Gahérová.

Aplikácia Peňaženka, ktorú banka predstavila minulý rok, zaznamenala veľký úspech medzi užívateľmi iPhonov a iPadov Dlhodobo patrila medzi TOP 3 najsťahovanejšie aplikácie z oblasti Financie a stále patrí k najobľúbenejším bankovým aplikáciám.

Zverejnené dňa: 23. 4. 2013


späť na zoznam